Kilka słów o Mikroziółko

Czyli kim właściwie jesteśmy i co zamierzamy

Firma Mikroziółko to firma rodzinna, została powołana do życia z początkiem 2018 roku, powstała z połączenia zamiłowania do produkcji mikroliści, zainteresowań nowoczesnymi technikami rolnymi oraz promowania ekologii. Od połowy 2018 roku prowadziliśmy małą, lokalną plantację. Nasze mikroliście trafiały na stoły najlepszych restauracji w Warszawie, można było je też znaleźć w kilku znanych dietach pudełkowych. Zależało nam aby dostarczyć świeży i najwyższej jakości produkt, który będzie mógł zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Od początku 2019 nasze produkty trafiały również na półki stołecznych sklepów eko. Niestety z wraz z marcem 2020 roku nadeszło niespodziewane uderzenie w branżę gastronomiczną, lockdown i obostrzenia spowodowały, że utraciliśmy większość swoich klientów. Ten moment był dla nas przełomowy.

Microgreens w drewnianej misce
Nasiona kiełki microgreens gryka

Wróciliśmy do naszego starego pomysłu z początków działalności, chcieliśmy edukować ludzi i uczyć ich uprawy roślin spożywczych na własny użytek. Posiadaliśmy bardzo dużo nasion jeszcze z czasów plantacji, stąd też postanowiliśmy zmienić nasz produkt główny i tak powstały zestawy do samodzielnej uprawy. Ich formuła jest ponadczasowa i znana na całym świecie, jednak to co wyróżnia nasz produkt to fakt, że od zawsze dbaliśmy, żeby nasze opakowania były zgodne z ideologią zero waste. Obecnie staramy się dążyć pierwotnie obraną drogą – zapewnić naszym klientom najwyższą jakość, tylko zdrową żywność oraz przestrzegać zasad ideologii zero waste. Przywiązujemy ogromną wagę do tego, żeby wszystkie półprodukty użyte w naszych wyrobach były certyfikowane, spełniały też wszystkie wymogi i standardy.

Certyfikowane

100% Organic

Bez plastiku

Non-GMO

Non-Chem

Zero Waste

Zależy nam na najwyższej jakości naszych produktów dlatego dbamy o pełną transparentność. Nasze wyroby i półprodukty podlegają pod ścisłe normy i są regularnie kontrolowane przez zewnętrzne podmioty. Możemy się pochwalić jednymi z najlepszych nasion w Europie, które sprowadzamy tylko z wyselekcjonowanych farm, które same mogą pochwalić się certyfikatami i produkcją organiczną.

Produkty certyfikowane

Podlegamy nadzorowi jednostki certyfikującej:
PL-EKO-04

Jesteśmy certyfikowanym podmiotem, określonym jako "Produkcja Ekologiczna" - potwierdzonym certyfikatem numer P 390 20.

Nadzór PIORiN

Jesteśmy przedsiębiorstwem, które regularnie raportuje do Państwowego Instytutu Ochrony Roślin i Nasiennictwa - Przedsiębiorstwo numer 14/65/20602

Nasiona, które do was trafiają nie pochodzą z "szarej strefy" - wszystkie są tylko z legalnych i sprawdzonych źródeł. Sprawdzajcie swoich dostawców nasion!

Nasza załoga

Paweł Wordecha

Cześć!

Jestem pomysłodawcą i założycielem firmy Mikroziółko, przy okazji fanem kiełkowania i mikroliści! Mogę o sobie powiedzieć to, że studiowałem na Politechnice Warszawskiej na kierunku Elektrotechnika ze specjalizacją Odnawialnych Źródeł Energii. Tematyką mikroliści i urban farming interesuję się od 2017 roku. Do stworzenia Mikroziółka przybliżyła mnie wymuszona stanem zdrowia zmiana diety. Postanowiłem wtedy uprawiać własne warzywa i kiełki, a stąd droga prowadziła już prosto do mikroliści. Pierwsze próby uprawy siewek na własny użytek zakończyły się sukcesem, zarówno ja jak i moi znajomi zostaliśmy oczarowani smakiem i ich właściwościami. Od tego momentu staram się podzielić ze światem swoim hobby i przybliżyć wszystkim możliwość uprawy zdrowych i odżywczych roślin w domowych warunkach.

Aleksander Kowalczyk

Cześć,

Od 2021 roku mam szczęście współtworzyć dla was Mikroziółko. Jestem pasjonatem zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej. Regularne treningi wymagają zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety niezbędnej do prawidłowej regeneracji organizmu pod kątem zawartości makroskładników (białko, węglowodany, tłuszcze) ale również w zakresie mikroskładników oraz witamin. Jako osoba prowadząca bardzo aktywny tryb życia w poszukiwaniu diety uzupełniającej w makro i mikro składniki oraz witamin która wspomoże regenerację i prawidłowe funkcjonowanie organzmu trafiłem na mikroliście które są prawdziwą „bombą” witaminową świetnie nadające się jako dodatki oraz uzupełnienie pełnowartościowych potraw w codziennej kuchni, z czasem zacząłem zgłębiać swoją wiedzę na temat mikroliści. Doświadczenie i zdobyte informacje staram się przełożyć na pracę w zespole Mikroziółka.

Co wyróżnia Mikroziółko

Shopping Cart